چگونه بهترین لباس را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین لباس را انتخاب کنیم؟

یکی از خریدهای مهم در زندگی همه افراد خرید لباس است. برای همه ما پیش آمده که گاهی بعد از خرید یک لباس، آن را چندان دوست نداشته باشیم و احساس کنیم یه ما نمی­آید یا روی تنمان نمی­نشیند برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنیم، نیاز است تا از این به بعد، با رعایت چند نکته ساده خرید خود را انجام دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه بهترین لباس را انتخاب کنیم؟

 

اندازه­ها

 

دقت داشته باشید که اندازه و سایز لباس، تنها به نوشته­های روی آن مانند مدیوم و لارج و… بستگی ندارد. برای داشتن یک خرید عالی و متناسب با بدنتان، شما باید سایز دقیق خودتان را با متر اندازه بگیرید و آن را همراهتان داشته باشید. می­توانید این اندازه­ها را روی یک برگه یادداشت کوچک در کیف پولتان بگذارید و یا آن را در قالب یک متن کوتاه در گوشی همراهتان نگه­داری کنید. دانستن اندازه­ها به شما کمک می­کند تا در خریدهایی که نمی­توانید لباس را پرو کنید و یا خریدهای اینترنتی، بتوانید راحت­تر و بهتر لباس مناسب را خریداری کنید.

 

رنگ

 

یک نکته مهم دیگر درباره لباسهایی که دوستشان داریم یا نداریم، رنگ است. انتخاب رنگ لباس بسته به دو دسته از شرایط متفاوت است. دسته اول شرایط کلی مانند فصل، مُد روز و… دسته دوم مربوط به شرایط شخصی هر فرد هستند که از اهمیت بیشتری برخوردارند. مثلا شما باید کمی از روانشناسی رنگها بدانید، تُن گرمی و سردی پوستتان را بشناسید و بر اساس آن رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید و همچنین رنگ موها و اندامتان را نیز در انتخاب رنگ در نظر بگیرید.

 

 

ساختن سِت

 

تا به حال این تجربه را داشته­اید که لباسی خریداری کنید که به تنهایی زیباست اما شما نمی­توانید اجزای متناسب با آن را سِت کنید؟ در چنین شرایطی یا مجبور می­شوید بقیه اجزای هماهنگ با آن لباس را هم خریداری کنید و یا لباس تازه خریداری شده، گوشه­ی کمد لباس شما به فراموشی سپرده می­شود! برای جلوگیری از این اتفاق، سعی کنید قبل از خرید، دقیقا بدانید قرار است به خرید چه لباسی با چه مدل و چه رنگی بروید. اجزای متناسبی را که در ذهنتان دارید، یکبار دیگر نگاه کنید و بعد به خرید بروید. یادتان باشد که کمتر پیش آمده خریدهای ناگهانی! کاربردی هم باشند.

سایز

 

هرگز هیچ لباسی را کوچکتر از سایز واقعی خودتان انتخاب نکنید. لباسهای کوچکتر از سایز، نه تنها شما را لاغر و خوش اندام جلوه نمی­دهند، بلکه شما را بسیار بد هیکل نشان خواهند داد. این مساله در مورد لباسهای بزرگتر از سایز هم صدق می­کنند اما امروزه در برخی ترندها و مُدهای جدید، شاهد فراگیر شدن لباسهایی تحت عنوان اُورسایز هستیم. اگر می­خواهید لباسهایی بزرگتر از سایز واقعیتان به تن کنید، پیش از آن حتما در اینترنت و فضای مجازی، اصول سِت کردن اینگونه لباسها را بخوانید و تصاویر آن را مشاهده کنید.

 

طرح

 

طرح لباس هم از نکات مهم برای خرید لباس است. مثلا لباسهایی با راه راه افقی شما را چاقتر و کوتاهتر و لباسهایی با راه راه عمودی شما را کشیده و لاغرتر جلوه می­دهند. لباسهایی با طرح چهاخانه ریز شما را درشت­تر و طرح چهارخانه­های درشت، شما را ریزنقش تر جلوه می­دهند. سعی کنید در انتخاب طرح، همزمان رنگ و طرح را با هم در نظر داشته باشید.

 

چگونه بهترین لباس را انتخاب کنیم؟

محصولات کودک کدخدانت

محصولات زنانه کدخدانت

محصولات مردانه کدخدانت

به اشتراک بگذارید :