نکات مهم در خرید لباس کودک

نکات مهم در خرید لباس کودک


خرید لباس کودک یکی از جالب ترین و به یادماندنی ترین قسمت های پرورش و بزرگ کردن کودکان است.  برای اکثر والدین تماشای کودکانشان در لباس های رنگارنگ و کوچک بسیار جالب و خاطره انگیز است. ممکن است شما هم هنگام عبور از  کنار فروشگاه های لباس کودک، جذب رنگ و مدل های متنوع لباس ها شده و تصمیم به خرید گرفته باشید. ولی باید بندانبد که توجه به نکات مهم در خرید لباس کودک، از صرف هزینه های اضافی جلوگیری می کند و  باعث می شود تا بتوانید مدت زیادی از لباس ها استفاده کنید.

نکات مهم در خرید لباس کودک

جنس پارچه

 

یکی از نکات مهم در خرید لباس کودک جنس پارچه به کار رفته در آن است. بهتر است لباس های زیرپوش کودک از جنس نخی و پنبه ای باشد. جنس لباس های رویی کودک نیز بهتر است تا حد امکان از مواد و الیاف طبیعی باشد. لباس های پنبه ای هم در فصول سرد و هم در فصول گرم برای کودکان مناسب هستند.

پارچه هایی از جنس الیاف مصنوعی، ممکن است رنگ ها و طرح های فریبنده ای داشته باشد ولی برای پوشش کودک مناسب نیست، زیرا تهویه مناسبی ندارد. کودکان به دلیل تحرک زیاد و افزایش دمای بدن نیاز به لباس هایی با تهویه مناسب دارند که پارچه های پنبه ای این امکان را برای آنان فراهم می‌کنند.


کیفیت پارچه به کار رفته در لباس

 

برای خرید لباس های بیرونی کودک دقت داشته باشید که کودکان معمولا زیاد به زمین می خورند و ممکن است تمام یا قسمتی از لباس کثیف و خاکی شود. از طرفی به دلیل زمین خوردن ممکن است لباس دچار پارگی و فرسایش شود، بنابراین باید در انتخاب لباس های بیرونی به این نکات مهم در خرید لباس کودک توجه کنید. جنس و دوام پارچه در برابر اصطکاک و شستشوی مکرر از مهم ترین ویژگی هایی است که لباس کودک باید داشته باشد.

ممکن است لباس هایی که دوام ببشتری دارند قیمت بالاتری هم داشته باشند اما صرف اندکی هزینه بیشتر برای کیفیت بالاتر ، کاری کاملا معقول است.

نکات مهم در خرید لباس کودک

سایز لباس کودک

 

از دیگر مواردی که باید به آن توجه کنید سایز لباس است. برای اینکه اندازه لباس مناسب کودک باشد حتما موقع خرید کودک را همراه خود ببرید. چون کودکان به سرعت در حال رشد هستند، لباسی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی آزاد باشد تا مدت بیشتری بتوان از آن استفاده کرد. اگر لباسی که انتخاب می کنید از مدل های تنگ و چسبان باشد، تنها چند ماه می توانید آن را به فرزندتان بپوشانید. به علاوه کودکان به دلیل تحرک زیاد نیاز به لباس های آزاد و راحت دارند تا هنگام بازی و فعالیت اذیت نشوند. توجه به این نکات مهم در خرید لباس کودک باعث می شود تا هم هزینه اضافی صرف نکنید و هم کودک شما حس آزادی و راحتی داشته باشد.


به سن کودک توجه کنید

 

اگر فرزند شما هنوز شروع به راه رفتن نکرده است، باید شلوارهایی برای او خریداری کنید که به اندازه کافی بادوام باشند تا زمانی که کودک به صورت چهار دست و پا حرکت می کند، پارگی و خوردگی پیدا نکند.

اصولا باید این نکته را در نظر گرفت که لباس های کودکان زیر دوسال به دلیل کثیف کاری های آن ها! قرار است به دفعات زیادی شسته شوند. لباس های ارزان قیمت با پارچه های بی کیفیت پس از چند بار شستشو رنگ خود را از دست میدهند، دانه دانه می شوند و بسیار کهنه به نظر می رسند. شاید در نگاه اول خرید چنین لباس های بی کیفیتی مقرون به صرفه به نظر بیاید ولی در دراز مدت باعث صرف هزینه های بیشتر برای خرید لباس می‌شود.

نکات مهم در خرید لباس کودک

حساسیت به فلز در کودکان را جدی بگیرید!

 

یکی دیگر از نکات مهم در خرید لباس کودک ، مسأله حساسیت و آلرژی به فلزات است. بعضی کودکان نسبت به قسمت های فلزی لباس مانند سگک حساسیت پوستی دارند، بهتر است قبل از خرید ، مطمئن شوید که کودک شما به فلز حساسیت ندارد.

اعتماد به سلیقه کودک

 

تعدادی از کودکان لباس هایی با دکمه یا گلدوزی های زیاد را نمی پسندند و از برخورد پارچه های گلدوزی شده با بدنشان، احساس ناراحتی می کنند. خوب است که سلیقه کودک را چنین مواردی در نظر بگیرید. همچنین انتخاب رنگ و طرح لباس نیز بهتر است با مشورت فرزندتان انجام شود تا باعث افزایش اعتماد به نفس او شود.

معمولا کودکان هنگام پوشیدن لباس و رد کردن یقه احساس ناراحتی می کنند، خوب است لباس کودک دارای یقه ای بزرگ و راحت باشد یا اینکه در قسمت یقه دکمه داشته باشد تا کودک بتواند به آسانی آن را بپوشد.

نکات مهم در خرید لباس کودک

برای خرید عمده لباس کودک با بهترین کیفیت، با ما در ارتباط باشید

به اشتراک بگذارید :