نکاتی برای خرید پوشاک

نکاتی برای خرید پوشاک

لباسها بخش مهمی از زندگی روزانه ما هستند که اهمیت آنها را نمی­توان نادیده گرفت. بسیاری از ما فکر می­کنیم که هرچقدر برای لباسهایمان بیشتر هزینه کنیم، می­توانیم خوش لباس­تر و شیک­تر در جامعه ظاهر شویم. واقعیت این است که برای آراسته بودن و ظاهر مناسب داشتن، خرید لباسهای گرانقیمت چندان اهمیت ندارد. چیزی که مهم است، طریقه خرید و نحوه استفاده ما از لباسهاست. در این مقاله کوتاه به بررسی چند نکته برای خرید بهتر لباس و خوش لباس بودن می­پردازیم.

 

 

نکاتی برای خرید پوشاک

 

خرید لباس مناسب

 

ممکن است پشت ویترین یک فروشگاه و یا در صفحات مجازی یک لباس زیبا ببینید و بی­درنگ برای خرید آن اقدام کنید. اما در دفعات بعدی که آن لباس را به تن می­نید چندان از آن رضایت نداشته باشید. واقعیت این است که لباسها برای افراد مختلف با رنگ پوستهای متنوع، اندام مختلف و سلیقه­های گوناگون تولید می­شوند. شما برای خرید لباس باید تمامی ویژگیهای ظاهری خودتان را علاوه بر سلیقه شخصی در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید لباس کنید. برای فراگیری نکات مربوط به ظاهرتان می­توانید به وبسایتهای بی­شمار در خصوص این مطالب مراجعه کنید.

 

نگهداری از لباس

 

هر لباسی با هر برند و قیمتی اگر درست نگهداری نشود، به سرعت زیبایی اولیه­اش را از دست داده و به یک لباس معمولی تبدیل می­شود. پیش از خرید سعی کنید کمد لباسهایتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که فضای کافی برای نگهداری از لباس جدید را دارید. از طرف دیگر دقت کنید لباسها را با توجه به جنسشان طبقه بندی کرده و شست و شو یا اتو نمایید. شُست و شو و اتو کشیدن با حرارتهای بالا، بافت بسیاری از لباسها را از بین برده و آنها را مستعمل جلوه می­دهد.

 

چیدن سِت

 

در یک روز تعطیل، تمامی لباسهایتان را از کمد بیرون بیاورید و سعی کنید با آنها، سِتهای متنوع درست کنید. سپس آن سِت­ها را با هم و یا در کنار هم در کمدتان آویزان کنید. این کار را می­توانید با استفاده از اصول چرخه رنگی و استفاده از عکسهای گوناگون در اینترنت انجام دهید. چیدن سِت رای لباسهایتان شما را از شر سوال “چی بپوشم” نجات می­دهد. فرقی نمی­کند تعداد لباسهای شما کم یا زیاد است، داشتن سِت شما را بی­نهایت خوش­پوش و آراسته جلوه می­دهد.

 

خرید با اطمینان

 

برای خرید لباس همیشه به سراغ فروشگاه­هایی بروید که به طریقی امتحانشان را پس داده­اند. کوچکی و بزرگی فروشگاه و یا محل قرارگیری آن، هیچ کمکی به شما نمی­کند. بلکه تجربه خرید اطرافیان و مشاهده دقیق خودتان می­تواند به شما بگوید که یک فروشگاه تا چه اندازه می­تواند نیازهای شما را برآورده کند. درباره خریدهای غیرحضوری و اینترنتی، حتما به نماد اعتماد الکترونیک سایت و دارا بودن امکان تعویض یا پس دادن محصول توجه کنید.

 

خلاقیت

 

سعی کنید در لباسهایتان تنوع و خلاقیت به خرج دهید. همیشه از یک رنگ و یک مدل استفاده کردن، علاوه بر دیگران، خودتان را هم خسته خواهد کرد. از لباس خریدن و پوشیدن لذت ببرید و تلاش کنید تا هر بار یک رنگ جدید را که به شما می­آید امتحان کنید. برای تمرین این کار می­توانید به همراه دوست خوش سلیقه­تان به خرید بروید و از او کمک بخواهید.

 

نکاتی برای خرید پوشاک

کدخدانت

 

محصولات کودک کدخدانت

محصولات زنانه کدخدانت

محصولات مردانه کدخدانت

به اشتراک بگذارید :